Vinařství

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno v roce 2012. Víno však vyrábíme od roku 2008, kdy se ze záliby zrodila touha, dát ochutnat brodské víno nejenom rodině a přátelům, ale i všem dalším milovníkům vína.

Okolí Uherského Brodu bývalo dříve úrodnou vinohradnickou oblastí s  dlouholetou tradicí. První zmínky o sladkých bobulích se datují na přelom třináctého a čtrnáctého století. V té době začalo vinařské řemeslo v našem kraji nabírat rozvoje a psát svůj první ovíněný příběh. Vinařilo se v každé obci mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm. Výjimkou nebyly ani Havřice, Šumice, Rudice, Těšov, Újezdec, Maršov, Pašovice či Prakšice.

Nastalo však období, kdy se do popředí dostala cukrová řepa, která byla pro zemědělce více výdělečná. Poslední ránou pro vinařské řemeslo byl révokaz, který se prohnal napříč celou Evropou.

Od těch dob se už nikdo neodvážil révu v Uherském Brodě znovu zasadit a vinice obnovit.

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno v roce 2012. Víno však vyrábíme od roku 2008, kdy se ze záliby zrodila touha, dát ochutnat brodské víno nejenom rodině a přátelům, ale i všem dalším milovníkům vína.

Jsme mladé vinařství s roční produkcí okolo 10 000 lahví. Díky tomu si však můžeme dovolit dát svým vínům tu největší péči. Ke zpracování vína používáme nejmodernější a nejšetrnější technologie, které jsou na světovém trhu k dostání. Stejně tak dbáme na užívání kvalitních přírodních preparátů bez jakýchkoliv škodlivin a alergenů.

V současné době získáváme bobule od pečlivě vybraných moravských dodavatelů. Máme však velký sen. Obnovit dlouholetou vinařskou tradici v našem regionu a vysadit vinohrady vlastní.

S úctou k přírodě a tradici

Tímto sloganem chceme vyjádřit náš postoj k přírodě, jako nositelce života, krásy a dobrých plodů, díky kterým můžeme vyrábět kvalitní víno. Současně chceme poukázat na zachování několika zásad, které dávají základ pro vznik znamenitých vín hodících se pro běžnou konzumaci, ale i do gastronomie. Naší zásadou je kvalitní surovina, šetrné zpracování a láska k řemeslu, díky kterým věříme, že se nám podaří obnovit a zachovat vinařskou tradici v našem regionu.

Ochutnejte naše vína a přesvědčte se sami!

Ceny pro naše vína

S našimi víny se zúčastňujeme předních českých i mezinárodních soutěží

Ryzlink rýnský 2015
ZLATÁ MEDAILE – Národní soutěž vín 2017, Slovácká podoblast
ZLATÁ MEDAILE – Grand Prix Vinex 2017

Rulandské šedé 2016
ZLATÁ MEDAILE – Národní soutěž vín 2017, Mikulovská podoblast

Veltlínské zelené 2016
ZLATÁ MEDAILE – Národní soutěž vín 2017, Velkopavlovická podoblast

Merlot 2013
ZLATÁ MEDAILE – Grand Prix Vinex 2016
AWC VIENNA 2016 – stříbrná medaile

Pálava 2013
AWC VIENNA 2015 – stříbrná medaile
Mikulovské vinné trhy 2015 – stříbrná medaile
Výstava vín na hradě Veveří 2014 – zlatá medaile

Rulandské Bílé 2013
AWC VIENNA 2015 – ocenění kvality
GRAND PRIX VINEX 2015 – stříbrná medaile
Mikulovské vinné trhy 2015 – stříbrná medaile
Meditrina 2015 – stříbrná medaile
Hustopečská pečeť 2015 – bronzová medaile